۱۳۹۱/۰۴/۲۸

حمایت تارکان خواننده ترکیه ای از طرح های حمایتی دریاچه بوردور ترکیه+ تصاویر

تارکان (Tarkan) مگا استار ترکیه ای طی دعوت از تمامی دوستاران و طرفداران خود آنها را به حفظ دریاچه بودر (Burdur Gölü) ترکیه فرا خواند. 
تارکان خوانند مشهور ترکیه ای با سفری به کنار سوال دریاچه بوردور ترکیه حمایت خود را از طرح های حمایتی این دریاچه اعلام داشت و طی درخواستی از تمامی انجمن های دوست دار محیط زیست به همکاری برای جلوگیری از خشک شدن دریاچه بوردور ترکیه دعوت کرد.
تارکان که برای بازدید از دریاچه بوردور به شهر بوردور ترکیه واقع مسافرت کرده بود سخنان خود را بدین گونه آغاز کرد:
اگر دریاچه بوردور خشک شود دیگر شهر بوردوری نخواهد بود. دریاچه بوردور برای جانداران، بی جانان و تمامی مردم منطقه از اهمیت بسزائی برخوردار می باشد و حفظ آن ضرور است. اگر دریاچه بوردور خشک شود بی شک زندگی مردم منطقه با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد. اگر در کنار هم باشیم و به صورت متحد حرکت کنیم می توانیم صدیا دریاچه بوردور باشیم. معلمین، کشاورزان، رانندگان، هنرمندان و تمامی جامعه باید صدای دریاچه بوردور باشد تا بتوانیم از پس مشکل برآییم.    
تارکان به همراه دوست داران محیط زیست ساعاتی در کنار روستای بوردور گذرانده و با مسئولین دولتی شهر نیز در مورد خشک شدن دریاچه بوردور مکالماتی را داشت.
دریاچه بوردور با نام انگلیسی Lake Burdur مابین منطقه اسپارتا و گول لر ترکیه واقع شده است. دریاچه از نظر وسعت هفتمین دریاچه بزرگ ترکیه می باشد و در نزدیکی شهر بوردور واقع شده است. امروزه به علت بسیاری از مسائل انسانی و غیرانسانی یک سوم دریاچه خشک شده  و به نظر کارشناسان محیط زیست ترکیه و جهانی اگر پروسه خشک شدن دریاچه بدین صورت پیش رود تا سال 2040 تماماً خشک خواهد شد.
تارکان پیراهنی نیز با تصویر و مضمون  "اگر دریاچه بوردور خشک شود، بوردور خشک می شود" نیز بر تن کرده بود.  
تارکان (به ترکی ترکیه: Tarkan Tevetoğlu) متولد 17 اکتبر 1972 شهر آلزی در نزدیکی فرانکفورت می باشد که از سال 1991 شروع به کار حرفه ای خوانندگی نموده است. اصلیت وی از شهر ریزه و منطقه ایکیز دره ترکیه می باشد. او فرزند 5 خانواده 8 نفره می باشد. تارکان در سال 1986 به ترکیه بازگشته و تاکنون آلبوم های متعددی را روانه بازار ساخته است، به طوریکه وی یکی از مگااستارهای  موسیقی ترکیه می باشد. 
دریاچه بوردور ترکیه به مانند دریاچه اورمیه در حال خشک شدن می باشد و سوالی که به نظر انسان خطور می کند این می باشد که: آیا خوانندگان، هنرمندان ترک نیز می توانند صدای دریاچه اورمیه باشند؟
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d28d4l4