۱۳۹۱/۱۲/۰۶

شهر اورمیه در معرض آلودگی شدید هوا قرار دارد

آزربایجان جنوبی، اورمیه: بر اساس اعلان رسمی صورت گرفته از سوی مدیر کل حفاظت از محیط زیست آزربایجان‌غربی شهر اورمیه در معرض آلودگی شدید هوا واقع شده است به طوریکه بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در بسیاری از روزها شاخص اندازه گیری آلودگی هوا در اورمیه بیش از حد استاندارد می باشد.
میزان آلودگی هوای شهر اورمیه به حدی می باشد که برای کودکان و افراد کهنسال در وضعیت خطرناک محسوب می گردد و بر اساس پیش بینی های آقای عباس نژاد در صورت ادامه روند آلودگی هوای شهر اورمیه طی سالها پیش رو بدون تردید اورمیه نیز به عنوان یکی از آلوده ترین شهرهای ایران مبدل خواهد شد.
بر اساس نظر کارشناسان میحط زیست مهمترین علت آلودگی هوای شهر اورمیه وجود ترافیک فراوان، عدم رعایت واحدهای تولید و صنعتی در منتشر نمودن گازهای سمی و آلوده کننده، بالا رفتن میزان دی اکسید کربن و ...بیان می گردد.
در دیگر سو به گفته آقای عباس نژاد پدیده وارونگی هوا و ریزگردها نیز چندسالی هست که از اواسط بهار تا اواخر پائیز به عنوان یکی از مهمترین عوامل آلودگی هوای شهر اورمیه نمایان شده و بر شدت آلودگی هوای شهر اورمیه افزوده است.
مدیر کل حافظت از میحط زیست آزربایجان غربی با تاکید بر لزوم ایجاد خطوط BRT، توسعه فضای سبز شهری، عدم استفاده از خودروهای شخصی، ایجاد قطار شهری، فرهنگ سازی برای کاهش بار ترافیک و ...برای جلوگیری از افزایش سطح آلودگی هوای شهر اورمیه خبر داد. 
در کنار خشکانیدن دریاچه اورمیه وجود وضعیت اضطراری آلودگی هوای شهر اورمیه را می باید یکی از هدیه های دولت ایران به ملت ترک نام نهاد. دریاچه اورمیه ای که به عنوان مهمترین فاجعه زیست محیطی قرن رفته رفته ماندگار می گردد و هنوز دولت ایران در پی ایجاد پروپاگاندا می باشد دریغ از برداشتن کوچترین قدمی در راه احیاء دریاچه اورمیه.... 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر