۱۳۸۹/۱۰/۲۶

مدیر کل محیط زیست آزربایجان شرقی:هنوز اقدام اساسی برای نجات اورمیه صورت نگرفته است

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: امسال وضعیت دریاچه اورمیه از همیشه بدتراست و با توجه به پیش بینی کارشناسان مبنی بر خشک شدن آن هر روز آب دریاچه کم تر از قبل می شود. همین دلیلی شد تا بازهم جلسات در سطوح مختلف تشکیل و برنامه های مصوب شود. برنامه هایی که وقتی برای مشخص شدن وضعیت آنها با مدیر کل محیط زیست آزربایجان شرقی تماس گرفتیم خبرداد که هنوز اقدام اساسی برای نجات پارک ملی دریاچه اورمیه صورت نگرفته است. 
بیوک رییسی  در گفت و گو با سبزپرس در پاسخ به اینکه تا کنون چه اقداماتی صورت گرفته گفت:ما یک برنامه انتقال آب از حوزه را به سمت دریاچه اورمیه داشتیم. اما مدیر کل حفاظت محیط زیست آزربایجان شرقی توضیحات بیشتری از چگونگی برنامه انتقال آب نداد.   
 او در پاسخ به پروژه بارو کردن ابرها گفت: باروکردن ابرها 3 بار انجام شد که یک بار بارش موفق داشتیم.مدیر کل حفاظت محیط زیست آزربایجان شرقی در پاسخ به اینکه آیا این روش موفق بوده گفت: این روش بعد از مطالعات نهایی و اجرا شده است و ما تنها بر اجرای آن نظارت داریم و باید از مسئولان وزارت نیرو در این باره بپرسید.
او همچنین در پاسخ به اینکه آیا برنامه هایی که مصوب شده با این روش کند اجرایی می تواند موثر باشد، گفت: مسئول این پروژه آقای نظری هستند و ایشان باید به این سوالات پاسخ دهند.
http://tinyurl.com/672gzvg

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر